

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 5.3 V |
| Max Supply Current | 90 mA |
| Data Rate | 83.3 kbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 90 mA |
| Operating Supply Voltage | 5.3 V to 27 V |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
